YAYA KAPISI

Yaya kapısı insan gücü kullanılarak açılan kapı sistemleridir. Pek çok alanda tercih edilmektedir. Özellikle de son dönemlerde kapılara olan talepte hızlı bir artış olduğunu da söyleyebiliriz.

Herhangi bir günde bir binaya giriş yapmak istediğiniz zaman, karşılaşacağınız kapı türüdür de diyebiliriz. Binalarda genel olarak bahçe kapısı ve yayaların girebileceği bir kapı bulunmaktadır. Yayaların giriş yaptığı kapılar, garaj kapılarıyla kıyaslandığında boyut olarak daha küçüktür.

Garaj kapısı yaptırmak istediğinizde ise aracınızın daha rahat bir şekilde geçmesi için büyük şekilde yaptırmalısınız. Binalara giriş yapılan yaya kapılarının ise sadece insanlar geçeceği için ekstra büyük yapılmasına gerek yoktur.

Bahçeye giriş çıkışlarda garaj kapısını açmak istediğiniz zaman daha fazla güç kullanmanız gerekmektedir. Yaya kapılarını ise çok daha kolay bir şekilde açmanız mümkündür. Genel olarak girişlerde daha sağlam olması için demir malzemeden üretilen kapılar kullanılmaktadır.

Farklı türlerde olan kapılar, genel olarak dış mekanlarda kullanıldığı için hava olaylarından etkilenmeyen modeller tercih edilmektedir.

Ferforje Yaya Kapılar

Ferforje yaya kapılar sık tercih edilen modellerden biridir. Herhangi bir binada ferforje kapılar kullandığınız zaman;

  • Girişin çok daha estetik durduğunu görebilirsiniz.
  • Oldukça hafiftir, bu sebeple açılması da çok daha kolaydır.
  • Yayaların kolay bir şekilde giriş çıkışlarını sağlamaktadır.

Pek çok model bulunmaktadır. Her model de bünyesinde farklı özellikler barındırdığı için fiyatları da farklı olmaktadır. Ahşap bir kapı tercih ettiğiniz zaman ödeyeceğiniz ücretle demir bir yaya kapısı tercih ettiğiniz zaman ödeyeceğiniz ücret aynı olmayacaktır.

Demir kapılar her zaman çok daha dayanıklıdır. Aynı zamanda kapı yaptırmak için seçim yaptığınız firma da bu noktada oldukça önemlidir. Her firmanın fiyatları farklıdır. Bir firmayla iletişim kurduğunuzda yüksek bir fiyat söylemesi, her firmanın yüksek fiyatlar söyleyeceği anlamına gelmemektedir.

Firmaların sitelerini her an takip ettiğiniz zaman, indirimli kampanyalardan da yararlanabilirsiniz. Böylece çok daha uygun ücretlerle kapı yaptırmanız mümkün olacaktır.

Bahçe Yaya Kapıları

Bahçe yaya kapıları yaptırmaya karar verdiğiniz zaman farklı malzemeler kullanılmasını da talep edebilirsiniz. Örneğin üretim aşamasında galvaniz kullanılan bir kapı, aradan ne kadar zaman geçerse geçsin paslanmayacaktır. Paslanmanın sağlık açısından da olumsuz etkileri olduğunu düşündüğümüzde bu oldukça fayda sağlayan bir özelliktir.

Kapıların monte edileceği zemin hakkında da pek çok soru almaktayız. Yaptırmak istediğiniz alan yapısal olarak sert olduğu sürece, hiçbir zeminde problem yaşamanız mümkün olmayacaktır.  Kapınızın nasıl açılmasını istediğiniz veya şeklinin nasıl olacağı gibi unsurlara siz karar vermelisiniz. Sizin talepleriniz doğrultusunda dilediğiniz modelde kapı üretilecektir.

Kapınızı yaptırdıktan sonra çok uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabileceksiniz. Aynı zamanda çok da memnun kalacaksınız.

Yaya kapı modelleri hakkında merak ettiğiniz her şeyi sormak ve fiyat almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.