TEL ÇİT

Tel çit bahçelerinizin veya herhangi özel bir mülkünüzün güvenliğini sağlamak için yaptırılmaktadır. Sadece güvenlik sağlamak olarak da düşünmenizi istemeyiz. Dekoratif bir görüntü elde etmek, sınırları belirlemek veya bahçenizi bölümlere ayırmak için de bu çitleri kullanabilirsiniz.

Çitlerin çok fazla modeli vardır. Kullanım amacınıza ve arazinize göre kullanacağınız modeli seçebilirsiniz.

Tel Çitler Genel Olarak Nerelerde Kullanılır?

Çitlerin pek çok kullanım alanı vardır. Aklınıza gelebilecek hemen her yerde çit kullanabilirsiniz. Son zamanlarda dekoratif bir görünüm elde etmek için de çitler kulanılmaya başlanmıştır.

  • Sitelerinizde,
  • Arazilerinizde,
  • Spor komplekslerinde,
  • Yolların kenarlarında,
  • Sanayi bölgelerinde,
  • Girilmesi yasak olan yerlerde,
  • Okullarda,
  • Kreşlerde,
  • Cezaevlerinde,
  • Yüzme havuzlarının çevresinde

Ve daha pek çok yerde kullanabilirsiniz. Renkleri de genel olarak ham renklerde üretilmektedir. Farklı bir renk seçeneği isterseniz de bunu belirtmeniz yeterli olacaktır. Her anlamda her isteğinizin karşılanacağına emin olabilirsiniz.

Tellerin ne kalınlıkta olduğuna da siz karar verebilirsiniz. Daha dayanıklı çitler isterseniz daha kalınlarını tercih etmelisiniz. Aynı zamanda mahremiyet sağlamak amacıyla daha dar aralıklı olan teller de tercih edebilirsiniz.

Tel Çit Fiyatları Genel Olarak Hangi Aralıktadır?

Tel çit yaptırmak isteyen müşterilerimizin sordukları sorulardan ilki fiyatlardır. Fiyatların hangi aralıkta olduğunu merak ettiğinizi biliyoruz ancak sizlere somut bir fiyat verebilmemiz ne yazık ki  mümkün değildir. Fiyatları etkileyen pek çok unsur bulunmaktadır. Bu unsurlara göre de fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Çitlerin yapım aşamasında hangi tür malzeme kullanıldığı fiyatları belirleyen unsurlardan ilkidir. Kaliteli malzemelerden oluşturulmuş çitler tercih ederseniz, çitlerinizi uzun yıllar kullanmanız söz konusu olacaktır. En ufak bir darbe aldığında eğilip bükülmeyen teller istiyorsanız malzemelerin kaliteli olması gerekmektedir.

Çitlerinizin fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur ise yaptıracağınız alandır. Yaptırmak istediğiniz alan oldukça büyük bir alan mı? Yoksa daha ortalama büyüklükte bir araziye mi çit yaptırmak istiyorsunuz? Bu iki unsur oldukça önemlidir.

Bir diğer konu ise, seçtiğiniz çitin modelidir. Modellere göre de fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Bazı modeller daha uygunken bazı modeller daha pahalıdır.

Tel Çit Modelleri

Tel çit yaptırmak istediğinizde oldukça fazla modeller karşılaşacaksınız. Hatta seçim aşamasında zorlanacağınızı söyleyebiliriz. Firma olarak sizlere her türlü bilgiyi vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Örneğin balkonlarınıza dekoratif bir hava katmak mı istiyorsunuz? Hasır olan çit telleri bulunmaktadır. Balkonunuzun daha estetik görünmesini sağlayacaktır. Balkonunuzda doğal olan güzel bir görüntü elde edilmesini sağlamaktadır.

Evcil hayvanınız mı var? Veya tavuk horoz gibi kümes hayvanları mı bakıyorsunuz? Böyle bir durumda da kafes bahçe telleri vardır. Bahçenize farklı birinin veya farklı bir canlının girmesini önleyerek hayvanlarınızın da korunmasını sağlayacaktır.

Estetik bir görüntü elde etmek ve dekorasyon sağlamak demişken, akla gelen bir diğer model ise çim çitlerdir. Çim çitler, bir sonraki bahsedeceğimiz model olan panel çitlerin üzerine suni çim kaplanması sayesinde elde edilmektedir. Ve böylece ortaya çok daha dayanıklı olan tel sistemleri çıkmaktadır.

Çim çitler genel olarak bakıldığında, yeşil renkte üretilmektedir. Farklı bir renk tercihiniz varsa da bunu belirtebilirsiniz. Kullanım ömürleri uzun olan ve genel olarak rulo halinde satılan çitlerdir. Temizlenmesi veya bakımı için de herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Bir diğer model ise oldukça kullanışlı ve sık tercih edilen bir model olan panel çitlerdir. Çitlerin aralıklarını siz belirleyebilirsiniz. Sınırları belirleme yanında, bahçenizi bölümlere ayırma, estetik  bir görüntü sunma gibi çeşitli işlevleri de mevcuttur. Her türlü zemine de uygulanması söz konusudur. Sadece zemine göre uygulanma kısmı farklılık gösterecektir.

PVC kaplı olan ve galvanizli bahçe tellerini de tercih edebilirsiniz. Tellerinizin zamanla oksitlenmesini, paslanmasını veya renklerinin çıkmasını istemiyorsanız tercih edebileceğiniz modellerdendir. Uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Son olarak da yüksek güvenlik veya caydırıcılık dendiğinde akla ilk gelen tel modelini söylemek isteriz. Jiletli  teller, yüksek güvenlik için bire bir olan tellerdir. Panel çitlerin üzerine sarmal bir şekilde eklenmektedir. Farklı türde modelleri de vardır. Kullanım amacınıza yönelik olarak seçmek istediğiniz modeli seçebilirsiniz.

Firma olarak hem seçim aşamasında hem de sonrasında sizlere her türlü bilgiyi vereceğimizden emin olabilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir soru olduğunda da bizimle her an irtibata geçebilirsiniz.

 

Tel çit-Tel çit fiyatları-Ankara tel çit-Ankara tel çit fiyatları-tel ve çit-tel ve çit fiyatları-ostim tel çit-ostim tel çit firmaları-Ankara tel çit montajı-Ankara tel çit montaj fiyatları-Ankara tel çit üretimi yapan firmalar-Ankara tel çit nereden alınır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here