SÜRGÜLÜ KAPI

Sürgülü kapı kullanıldıkları alanda şık bir görünüm sunan, yüksek performans sağlayan kapı sistemleridir. Genel olarak alan sıkıntısı olan yerlerde tercih edilmektedir. Bazı modeller üst kısımdan sürgülü iken bazı modeller alttan raylı şekilde üretilmektedir.

Kullanımı çok kolaydır. Sağa ve sola kaydırma aşamasında herhangi bir zorluk yaşanmamaktadır. Kullanım alanına bağlı olarak tek kanatlı veya çift kanatlı olarak üretim yapılmaktadır.

  • Evlerin veya farklı bir alanın dar olan koridor kısımlarında,
  • Küçük mekanlarda,
  • Ardiye odalarında

Genelde sıklıkla tercih edilmektedir. Çift kanatlı bir kapı tercih ettiğiniz zaman, kullanılan kanatlardan biri diğer kapının içerisine girerek kurulmaktadır. Genel olarak manuel yapıda olan kapılar tercih edilmektedir. Kullanım alanına bağlı olarak otomatik kapılar da tercih edilmektedir.

Otomatik sürgülü kapı tercih ettiğiniz zaman dilerseniz şifreli olarak da tercih edebilirsiniz. Tamamen kendi istekleriniz doğrultusunda bir üretim gerçekleştirilecektir.

Sürgülü Kapı Modelleri

Sürgülü kapı modelleri tasarımlarına göre ve kullanmak istediğiniz alana göre değişkenlik göstermektedir. Farklı model seçenekleri olması, yaptırmak isteyen kişilere pek çok tercih sunduğu için de daha fazla talep görülmesini sağlamaktadır.

İlk olarak cep sürgülü kapıları tercih edebilirsiniz. Kapıların üretim aşamasında tek kanat kullanılır. Oldukça dar olan bir yere kapı yaptırmak istediğinizde, bu modeli tercih edebilirsiniz. Duvarın iç bir kısmında gizli bir bölme oluşturularak yapılmaktadır. Açılıp kapanırken duvarın iç kısmına doğru gittiği için de bu şekilde isimlendirilmiştir.

Bir diğer model ise sürme kapılardır. Üretim aşamasında çift kanat kullanılmaktadır. Hem alt kısımda hem de üst kısımda raylar bulunmaktadır. Kapılar genel olarak manueldir.

Son olarak da rüstik sürgülü kapılardan bahsetmek istiyoruz. Üretim aşamasında ahşap kullanılmaktadır. Fiyat olarak çok uygun oldukları için daha fazla tercih edilmektedirler.

Genel olarak bu modelleri seçebilmeniz mümkündür. Farklı malzemeler kullanılarak üretilmesini de talep edebilirsiniz. Cam olarak üretilen sürgülü kapılar, daha fazla dikkat çekmesi ve daha estetik durması için genelde alışveriş merkezlerinde kullanılmaktadır. Ahşap yapıda olan kapılar da genel olarak evlerde tercih edilmektedir.

Bahçe Sürgülü Kapı Mekanizması

Bahçe sürgülü kapı mekanizması, alanında uzman olan kişiler tarafından oldukça sistemli bir şekilde oluşturulmaktadır. Üretim aşamasında kullanılan malzemeler farklı olduğu için kullanım süreleri de buna paralel şekilde farklılık göstermektedir.

Ahşap malzeme kullanılarak üretilen kapılar biraz daha yavaş hareket eder. Cam ve metal olan kapılar ise daha hızlı bir şekilde hareket etmektedir.

Kapı yaptırdıktan sona temizleme kısmına çok dikkat etmelisiniz. Uzun süre temizlenmediği zaman aralara toz girmesi ve raylara zarar vermesi söz konusu olacaktır. Bu da kapının sorunsuz bir şekilde çalışmasına engel olabilecek bir durumdur.

Garajlarda ve depolarda da daha hızlı hareket edilmesi için tercih edilmektedir. Firmamızla dilediğiniz zaman iletişime geçerek çok daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Ankara sürgülü kapı-Ankara sürgülü kapı fiyatları