Pano Çit Nedir

Açık alanların çevresi içeriye girişlere sebebiyet verdiklerinden dolayı oldukça tehlikeli bir durumdur. Arazi yapıları, bahçe, tarla gibi yapılar çevrelerinin kapatılmadığı sürece dışarıdan içeriye yabancı insan ve hayvanların girişine açık olacakları için çeşitli tehlikelerle de karşı karşıya kalınabilir. Bu gibi durumlarda böylesine yapıların çevresi çeşitli yapılarla çevrilerek daha güvenli ve korunaklı alanlar oluşturulabilir. Tel örgü sistemleri kapsamınca pano çit yapıları bu alanlar için ideal yapılardır. Bu tür alanların çevrilmesi ve korunması amacıyla pano çitler, çit sistemleri kapsamınca tercih edilir. Modern ve şık görünümleriyle de ön plana çıkan pano çitler güvenlik açısından da kişilerin rahatlamasını sağlayacak olup çok fazla tercih edilen yapılardır.

Böylesine alanlara sahip kişilerin isteklerine uygun olarak üretilen ve konumlandırılan pano çitler 2 ile 5 metre arasında değişken boyutlara sahip olmaktadır. Kurulum yapılacak olan alanların boyutlarına göre farklı genişlikler ve boylara sahip olabilen pano çitlerin güvenliği en üst seviyede sağladığı da bilinmektedir. Taşınma ve kurulum işlemleri de oldukça kolay olan pano çitlerin bu denli fazla tercih edilmesinin başlıca sebeplerinden biri güvenliği sağlamak ve ilgili yapının etrafına güzel görünümler kazandırmaktır.

Hırsızlık veya yabancı hayvanların içeriye girerek mamüllere zarar vermesi gibi durumların önüne geçilmesi adına pano çitlerin kullanılmasında oldukça yarar vardır.

Pano Çitlerin Kullanıldığı Alanlar

Daha çok açık alanların çevrelerinde tercih edilen pano çitlerin kullanıldığı alanlarda bir hayli fazladır. Pano çitler daha çok şu gibi alanlarda kullanılmaktadır:

 • Çim zeminler,
 • Topraklı zeminler,
 • Duvar zeminleri,
 • Araziler,
 • Kademeli duvarlar,
 • Beton zeminler,
 • Özel mülk alanları ve çevresi,
 • Bahçeler,
 • Tarlalar,
 • Araziler

Bu yapılar her zaman için açık alanlar olarak nitelendirilmekte ve çeşitli olumsuzluklara da gebe olan alanlar olarak bilinmektedir. Bu tür alanlarda daha rahat hareket etmek, varsa mamüllerin korunmasını sağlamak ve hırsızlık gibi olayların da engellenmesi için pano çit yapıları kullanılmaktadır. Bununla birlikte site çevreleri, oyun parkları, apartman çevreleri, oyun sahaları gibi alanlarda da yine pano çitler çok fazla tercih edilmektedir. Sağlam ve dayanıklı olmalarının yanı sıra ortama kazandırdıkları güzel ve dekorasyonu yüksek görünümler de yine pano çitlerin çok fazla tercih edilmesinin sebeplerindendir. Bu gibi alanlara sahipseniz sizler de pano çitler kullanarak bu yapıların korunmalarını üst düzey biçimde sağlayabilir ve yapılarınızın etrafına güzel görünümler de kazandırabilirsiniz.

Pano Çit Yapılarının Avantajları

Tel örgü sistemlerinde tercih edilen pano çitler çeşitli avantajlara da sahiptir. Tıpkı tel çit sistemlerinin avantajlarında olduğu gibi pano çit yapılarında da yine ilk amaç güvenliği sağlamak ve çevrenin daha korunaklı hale gelmesinde etkili olmaktır. Bu bağlamda değerlendirilen pano çit yapılarının avantajları olarak şunlardan bahsetmek mümkündür:

 • Arazi, tarla, bahçe gibi çeşitli açık alanların içerisine yabancı kişi ya da hayvanların girmesini engellemek,
 • Kemirgen ve zararlı hayvanların girişini engellemek,
 • Açık alanların çevresinde sınırlı ve güvenli alanlar oluşturmak,
 • Oyun parklarında çocukların güvenliğini sağlamak,
 • Apartman sitelerinde hırsızlık olaylarına karşı en iyi önlemi almak

Böylesine avantajlar sunarak ilgili alan sahiplerinin rahatlamalarını da sağlayan pano çitler, güvenliğin en üst seviyeye çıkarılmasını sağlamak amacıyla tercih edilmektedir. Özel mülk sahiplerinin kendilerini daha güvende ve rahat hissetmesi, ürettikleri mahsülleri daha iyi koruması adına pano çitleri araştırarak yapılarına uygun biçimde değerlendirmelidir. Sadece belirli alanlarda değil birçok alanda kullanıma uygun olarak üretilen pano çitler bu sayede güvenliğin artırılması için ideal yapılardan biridir. 

Pano Çitlerin Fiyatları

Pano çit yapıları tel örgü sistemleri içerisinde en çok tercih edilen yapıların başında gelmektedir. Pano çitlerin uygulanacak alana göre boyutlarında farklılıklar olması da yine fiyatlarını etkilemektedir. Pano çit fiyatları da bu bağlamda değişkenlik göstermektedir. Pano çitlerin yapılış şekli, boyutu, üretildiği firma, satıldığı firma gibi kriterlere bağlı olarak fiyatlarında değişiklikler göstermesi de oldukça normaldir.

Bundan kaynaklı olarak ilgili yapılarının çevresine pano çit çevirmek isteyenler ilk olarak pano çitlerin fiyatları için araştırma yapması ve kendi yapılarının boyutlarını da bilmeleri gerekmektedir. Özel isteklere uygun olarak da üretilen pano çitlere en uygun fiyatlar karşılığında da sahip olabilirsiniz. Açık alanların güvenliğini sağlamak amacıyla bu gibi yapıları sizler de tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here