PANEL ÇİT

Panel çit nedir? Yaptırırken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir? Nerelerde kullanılır? Gibi her türlü sorunuzun cevabını bu yazımızda sizlere vermek istiyoruz.

Sınır belirlemek, güvenliği sağlamak, şık bir görünüm sunmak, bahçeyi bölümlere ayırmak ve aklınıza gelebilecek pek çok amacı sağlamak için yapılan çitlere denmektedir. Bir diğer ismi tel çittir. Günümüzde oldukça sık kullanılan bir ürün olduğunu söylememiz mümkün olacaktır.

  • Evlerin çevresinde,
  • Sitelerde,
  • Okullarda,
  • Oyun parklarında,
  • Otellerde,
  • Yol kenarlarında,
  • Sanayi bölgelerinde,
  • Tarlalarda,

Ve daha pek çok yerde kullanımları söz konusudur. Satın alma kısmına geldiğiniz zaman, dikkat etmeniz gereken bazı etkenler bulunmaktadır.

Öncelikle yaptırmak istediğiniz alanın ölçülerine uygun olan bir sipariş vermelisiniz. Çalıştığınız firmanın iyi bir firma olması gerekmektedir. İyi bir firmayla çalıştığınız zaman, çitlerin malzemeleri de buna paralel şekilde kaliteli olacaktır. Kaliteli malzemelerden üretilmiş tel sistemleri de uzun yıllar sizinle birlikte olacaktır.

Yaptırmak istediğiniz çitlerin bir de kapısı olacaktır. Kapısının kilidi oldukça önemlidir. Kolay bir şekilde açılan ve dayanıksız bir kilidi olmayan bir kapıyı kesinlikle tercih etmemelisiniz.

Her an gidemediğiniz, evinizden uzakta bir araziniz olduğunu ve etrafını panel çitle çevirdiğinizi düşünelim. Böyle bir durumda kapı ve kilidi oldukça önemli olacaktır. Girmek isteyen tırmanarak da girebilir diye düşünebilirsiniz. Ancak panel çit sistemlerinin üzerine jiletli tel de ilave edebilirsiniz. Böylece yüksek bir güvenlik sağlamış olursunuz.

Profesyonel olan bir ekiple çalışmanız önemlidir. Kurulum aşaması kolay olsa da titiz davranılması gereken noktalar vardır ve titiz bir çalışma olduğunda da sonradan sorun yaşamanız da söz konusu olmayacaktır.

Panel Çitlerin Özellikleri

Tel çit yaptırmak isteyen müşterilerimiz, gayet doğal bir şekilde özelliklerinin de neler olduğunu bilmek istemektedirler. Öncelikle çitlerin simetrik ve hoş bir görüntüsü vardır. Aralıklarının geniş mi yoksa dar mı olacağına da siz karar verebilirsiniz.

Monte ve demonte süreçleri gayet kolaydır ve kısa sürmektedir. Hava koşullarına ve darbelere karşı da sağlam bir yapısı vardır. Vida ve klips yardımıyla, yaptırmak istediğiniz zemine sağlam bir şekilde monte edilmesini sağlayabilirsiniz. Standart, duble, özel imalat gibi pek çok çeşidi vardır. Yaptırma aşamasında dilediğiniz çeşidi tercih edebilirsiniz.

Tellerin kalınlıkları, ölçüleri de oldukça önemlidir. Daha yüksek bir güvenlik sağlamak isterseniz daha kalın formda çitler tercih edebilirsiniz. Böylece yaptırmak istediğiniz araziyi de her türlü olumsuz koşuldan da koruma imkanınız olacaktır.

Panel Çit Fiyatları Hangi Aralıktadır?

Panel çit fiyatları, çit yaptırmak isteyen ve bize ulaşan müşterilerimizin sordukları ilk sorulardan biridir. Somut bir fiyat belirtmek ve şu kadardır demek ne yazık ki mümkün değildir. Fiyatları belirleyen ve etkileyen pek çok unsur vardır. Bu unsurların neler olduğundan sizlere hemen bahsedelim.

Seçmiş olduğunuz malzemenin kalitesi, yaptırmak istediğiniz arazinin ölçüleri, zemin yapısı, telin yüksekliği gibi pek çok unsur fiyatları etkilemektedir. Aynı zamanda firmaların da kendilerine özgü bir fiyat skalası vardır. Firmadan firmaya da fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir.

Fiyatların belirlenme aşamasında genel olarak firmalar metre bazlı olarak bakmaktadır. Yaptırmak istediğiniz modele karar verdiğiniz zaman, firmamız tarafından her türlü kolaylık tarafınıza zaten sağlanacaktır.

Panel Çitleri Kurma Aşaması

Tel çitlerin kurma kısmının ne şekilde ilerlediği de müşterilerimizin merak ettikleri sorulardan biridir. Çitlerin kurulumu esnasında, sonradan da herhangi bir sorun yaşamamak adına uzman olan birinden mutlaka yardım almanızı tavsiye ederiz.

Yapım aşamasında uzman olan birinden destek aldığınız zaman, her türlü aşamanın üzerinde titiz şekilde durulacaktır. Önceden titiz davranılırsa, sonradan yaşanacak olumsuzlukların da önüne geçilmiş olacaktır.

İşini uzun zamandır yapan, her türlü modelden ve zeminden anlayan birine kurulumu yaptırmanız, size pek çok avantaj sağlayacaktır. Kendiniz anlıyor olsanız bile, dikkat etmeniz gereken aşamaları, uzman birinden daha iyi bilmeniz ne yazık ki söz konusu değildir.

Uzman birinden yardım aldığınız zaman, çitler çok daha güvenli bir şekilde kurulmuş olacaktır. Aynı zamanda doğru bir kurulum, sorun yaşamanın da önüne geçeceği için size ek bir masraf olarak da dönmeyecektir.

Uzman birinden yardım aldığınız zaman, güvenliğini sağlamak, sınırlarını belirlemek istediğiniz alanın çok daha iyi bir şekilde korunmasını sağlayabilirsiniz. Her türlü sorunuza cevap bulmak için, iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

Ankara panel çit-Ankara tel çit-Ankara panel çit fiyatları-Ankara tel çit fiyatları-Ankara panel çit montajı-Ankara tel çit montajı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here