PANEL ÇİT

Diğer ismi tel çit olan, güvenliği sağlamaya yarayan tel sistemlerine panel çit denmektedir. Günümüzde oldukça fazla tercih edilen çit sistemidir.

 • Evlerinizde,
 • Arazilerinizde,
 • Tarlalarınızda,
 • Okullarda,
 • Yol kenarlarında,
 • Sanayi bölgelerinde,
 • Cezaevlerinde,
 • Kreşlerde,
 • Oyun parklarında,
 • Otellerde,

Ve aklınıza gelebilecek pek çok yerde kullanabileceğiniz, oldukça kullanışlı bir ürün olduğunu söylememiz mümkün olacaktır.

Temel olarak tel çit yaptırmak isteyen müşterilerimiz, bahçeleriyle de uyumlu olması için yeşil renkte olanları tercih etmektedir. Yeşil renk teller hem bahçeye uyum sağlar hem de doğal bir görünüm kazandırıp, oldukça da şık durur. Ancak yeşil renk tercih etmek istemiyorum derseniz de dilediğiniz renkte üretim sağlanacağından emin olabilirsiniz.

Çitlerin boyanma aşamasında, kaliteli boya kullanılmaktadır. Genelde fırın boyası tercih edilir ve böylece sonradan boyanın çıkması, renginin solması gibi bir durum da söz konusu olmayacaktır.

Tel çit yaptırmaya karar verdiğiniz zaman, belirli unsurları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Örneğin yaptırmak istediğiniz yerin ölçülerini tam alırsanız, daha iyi olacaktır. Ona göre sipariş verirsiniz. Aynı zamanda genelde panel çit sistemleri duvarların üzerine yapılmaktadır. Oldukça yüksek teller tercih ederseniz hem dışarıdan hem de içeriden hoş olan bir görüntü olmayacaktır. Bu sebeple hem ölçülerini hem de yüksekliğini tam ayarlamanız gerekmektedir.

Dikkat edeceğiniz bir diğer unsur da kullanılan malzemelerin kaliteli olmasıdır. Kaliteli malzemelerden yapılmış telleri tercih ettiğinizde;

 • Uzun yıllar kullanabilirsiniz,
 • Hava koşullarından etkilenmezler,
 • Paslanmazlar,
 • Oksitlenmezler,
 • Boyalarına herhangi bir şey olmaz,

Kısaca kaliteli malzemelerden üretilmiş ürün satın almanız demek, her anlamda avantajlı olmanız ve sonradan da ek masrafınızın çıkmaması demektir. Kaliteli olmayan malzemelerden üretilmiş telleri zaten çok kısa bir süre içerisinde anlarsınız.

Herhangi bir araziyi tel çitle çevirdiğiniz zaman, bir kapı da yaptırmanız gerekecektir. Kapı konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli şey kapının kilididir. Sürekli aklınızın arazinizde kalmasını istemiyorsanız, güçlü bir kilit yaptırarak içinizi rahat ettirebilirsiniz.

Panel Çitlerin Özellikleri

Panel çit hakkında araştırma yaparken, bakacağınız ilk şeylerden biri ürünün özellikleri olacaktır. Oldukça fonksiyonel bir ürün olduğu için pek çok özelliği vardır. Bu sebeple de müşterilerimiz tarafından da çok fazla tercih edilmektedir.

Monte ve demonte etme işlemleri çok kolay olan bir üründür. Ancak yine de kurulum aşamasında profesyonel birinden yardım almanız çok daha iyi olacaktır. Böylece sonradan herhangi bir sorun yaşamanın da önüne geçmiş olursunuz.

Oldukça sağlam bir yapısı vardır. Yaptırdıktan sonra çok uzun yıllar kullandığınızda, siz de ne kadar sağlam olduğunu fark edeceksiniz. Standart, özel imalata sahip, duble ve yüksek güvenlik olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır.

Çok fazla modeli vardır ve yaptırma aşamasında hangisini yaptıracağınıza dair bir kararsızlık yaşamanız gayet mümkündür. Kullanım amacınızı en iyi şekilde belirleyip, hangi tel sizin kullanım amacınıza uygunsa onu yaptırmalısınız.

Tel çit sistemlerinin kurulma aşamasında en önemli şeylerden biri direklerdir. Direklerin zemine en sağlam olacak şekilde yerleştirilmesi ve direklerin de kaliteli malzemelerden yapılmış olması önemlidir.

Panel Çitler İçin Fiyat Almanız Mümkün Müdür?

Panel çit yaptırmaya karar verdiğinizi ve bizimle iletişime geçtiğinizi varsayalım. Böyle bir durumda konuşacağımız ilk şeylerden biri doğal olarak fiyatlar olacaktır. Sizlere şu fiyata yaptırabilirsiniz veya kesinlikle bu kadar tutar gibi bir şey söylememiz ne yazık ki mümkün değildir. Fiyatları etkileyen çeşitli değişkenler vardır. Önceden bir fiyat vermek, sonradan sorun yaratabilir.

Örneğin çok yüksek güvenlik sağlamanız gerekiyor ve bu sebeple bir model seçeceksiniz. Dikenli tel veya jiletli tel seçebilirsiniz. Tamamen size kalmış bir karardır. Ancak jiletli teller dikenli tellere oranla daha yüksek güvenlik sağladığı için daha pahalıdır. Seçeceğiniz telin modeli, fiyata etki eden en önemli şeylerden biridir diyebiliriz.

Aynı zamanda fiyatlar firmadan firmaya da değişkenlik göstermektedir. Bazen indirim dönemleri olmaktadır. Sitemizi takip ederseniz bu dönemlerle yakından irtibat halinde olabilirsiniz.

Çit yaptırmak istediğiniz alan büyük mü, yoksa küçük mü? İki durum da fiyatları etkileyecektir. Daha büyük bir alana tel yaptırmak demek, metrenin de artması demektir. Genelde metre bazlı çalışıldığı için fiyatları da etkileyecektir. Bahsettiğimiz unsurlar ve daha pek çok unsur fiyatları etkiler. Daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

 

Ankara panel çit-Ankara panel çit fiyatları-Ankara panel çit montajı-Ankara panel çit firmaları-Ankara panel çit üreticileri-Ankara panel çit metre fiyatları-Ankara panel çit m2 fiyatları-Ankara tel çit-Ankara tel çit metre fiyatları-Ankara tel çit fiyatları-Ankara tel çit üreticileri

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here