Jiletli Tel Neden Kullanılır?

Jiletli tel neden kullanılır, kullanımı yasak mı ve benzeri sorular oldukça yoğun bir şekilde merak ediliyor. Eğer siz de bu soruların yanıtlarını arıyorsanız en doğru adrestesiniz. Bu içeriğimizde jiletli sistemlerine ilişkin merak edilen tüm soruların yanıtlarına yer verdik. Jiletli teller genel itibariyle yüksek güvenlik sağlamak için kullanılır. Neredeyse her türlü alanda kullanıldığını söylemek de yanlış olmayacaktır. Ancak genel olarak yüksek güvenlik gerektiren özel mülk alanlarında ya da benzeri alanlarında daha sık kullanılıyor.

Jiletli tel yasak mı, kullanabilir miyiz gibi sorular merak ediliyor. Kanunlar çerçevesinde incelendiğinde jiletli tellerin kullanımına dair herhangi bir yasal yasak olmadığı görülebilir. Yani dilediğiniz alanda güvenlik amacıyla jiletli telleri güvenle kullanabilirsiniz. Ancak bu noktada doğru ve profesyonel bir firmadan hizmet almanız oldukça elzemdir.

Eğer siz de profesyonel hizmet almayı istiyorsanız Ankaraçit firması ile doğrudan irtibata geçebilirsiniz. Ankaraçit firması hem çit sistemleri malzemeleri satıyor hem de montaj hizmeti sağlıyor. Güvenle irtibata geçebilir ve hizmet alabilirsiniz. Ayrıca jiletli tel sistemlerine dair detaylı bilgilere içeriğimizin devamından da ulaşabilirsiniz.

Jiletli Tel Çeşitleri Nelerdir?

Jiletli tel çeşitleri oldukça fazladır. Malzeme ve imalat sürecine göre değişen türleri kullanılacağı alana göre belirleniyor. Kısaca jiletli tellerin türlerini aktarmak gerekirse de;

·      Helezon Jiletli Teller

Helezon jiletli teller sıklıkla kullanılıyor. Bu tel seçeneği genelde 45 cm,60 cm veya 90 cm ölçülerine sahiptir. Oldukça keskin uçlara sahip olan 0,5 mm incelikledir. Yapılan sistemin üst kısmına uygulanır. Montaj süreci ise oldukça profesyonellik gerektirir. Caydırıcı özelliğe sahip olan helezon jiletli tellerin montajı ve malzemeleri hakkında daha fazla bilgi almak üzere Ankaraçit ile hemen irtibata geçebilirsiniz.

·      Düz Hat Jiletli Teller

Düz jiletli teller işlevsel olarak helezon jiletli tellerde birebir aynıdır. Yani her ikisini de tercih edebilirsiniz. Ancak düz jiletli teller adında da anlayacağınız üzere helezon jiletli tellere göre daha düz, basık ve esnek yapıya sahiptir. Yine bu tel türünde de montaj süreci profesyonellik gerektiriyor.

Puntalı Jiletli Teller

Puntalı jiletli teller diğer türlere göre hem yapı hem de görüntü açısından çok daha farklı bir yapıya sahiptir. Fırın boyası ile boyanabilir özelliktedir. Genelde yeşil ya da gri renk seçenekleri mevcuttur. Aralıklı bir yapıya sahip olduğu için güvenlik sağlama noktasında oldukça etkindir. Çünkü tırmanma gibi durumlara karşın oldukça emniyetli ve caydırıcıdır.

Ankaraçit firması tüm jiletli tel seçeneklerini sunuyor. Bunun yanı sıra montaj süreçleri için de hizmet veriyor. Hemen irtibata geçebilirsiniz ya da online alışveriş sitesini ziyaret ederek ilgili ürünlerin detaylarına bakabilir ve güvenle satın alabilirsiniz.

Jiletli Tel Kullanım Alanları Nelerdir?

Jiletli teller nedir ve hangi alanlarda kullanılabilir? Bildiğiniz üzere alan sınırlarının belirlenmesi, güvenliğin sağlanması için çit sistemleri kullanılır. Kullanılan çit sistemlerinin türleri hangi alana uygulanacağına göre seçilir. Hangi jiletli telleri satın alacağınıza siz de karar verebilirsiniz. Ya da hizmet alacağınız firmadan da bu konuda destek alabilirsiniz. Genel olarak kullanım alanları şunlardır;

  • Özel villalarınızın güvenliğini sağlamak için kullanılabiliyor.
  • Siteler, yazlıklar ve sık ziyaret edilmeyen özel mülklerin güvenliğini sağlamak amacıyla da sıklıkla kullanılıyor.
  • Girilmesi yasak bölgeler, havaalanları, cezaevleri, enerji ve imalat bölgeleri gibi alanlarda da sıklıkla kullanılıyor.

Bunların yanı sıra kullanım alanlarında herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Dilerseniz bahçeleriniz, tarlalarınız ve diğer tüm alanlarda da tercih edebilirsiniz.

Jiletli Tel Montajı ve Fiyatları

Jiletli tel fiyatları da sıkça merak ediliyor. Ancak bu noktada kesin ve net bir rakam vermek hizmet detayları belirlenmeden mümkün değildir. Eğer hizmet almak istiyorsanız hizmet alacağınız firma alan keşfi yapar. Alanın ölçüleri, kullanılacak malzemeler ve montaj hizmetine göre net fiyat teklifleri oluşturulur. Ankaraçit firması hem malzeme hem de montaj için hizmet veriyor. Online mağazasından malzemeleri kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Eğer satın aldığınız malzemelerin montajı için de hizmet almak isterseniz firma ile irtibata geçebilirsiniz. Uzman ekibi ve profesyonel ekipmanları ile en iyi hizmeti veren Ankaraçit sektörün en profesyonel firmalarından biri olarak dikkat çekiyor. Hizmete ilişkin merak ettiğiniz diğer tüm soruların yanıtlarını da irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here