Jiletli Tel Kullanmanın Faydaları

Jiletli tel kullanım alanları nelerdir, kullanmanın faydaları nelerdir ve benzeri sorular oldukça sık bir şekilde araştırılıyor. Jiletli tellerin kullanım avantajları birden fazladır. Ancak en temel amacı alan sınırlarının belirlenmesi ve aynı zamanda alan güvenliğinin ultra düzeyde sağlanmasıdır. Bu noktada hizmet alacağınız firmanın etkisi oldukça büyüktür. Eğer profesyonel bir hizmet ve malzeme almak istiyorsanız en doğru seçim Telfence firması olacaktır.

Telfence Ankara merkezli hizmet veriyor. Nitekim Türkiye’nin her yerinden aktif olarak siparişlerinizi oluşturabilirsiniz. Telfence online alışveriş mağazasında jiletli tel seçeneklerine yer veriyor. Bunun yanı sıra dilerseniz montaj hizmeti almak üzere de ayrıntılı bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca jiletli teller hakkında detayların tümüne de içeriğimizin devamından hemen erişim sağlayabilirsiniz.

Jiletli Tel Nedir?

Jiletli tel hakkında ayrıntılara geçmeden evvel nedir sorusuna yanıt vermek gerekiyor. Jiletli tel hat halinde beton duvarları, panel çitlerin üzerine çekilen bir malzemedir. Bu malzeme diğer çit sistemlerine oranla daha fazla güvenlik sağlıyor. Çünkü alanlara girecek olan hırsıların caymasına neden oluyor.  Jiletli tel denince akla sadece bir model gelmemelidir. Çünkü birden fazla türü mevcuttur. En sık kullanılan jiletli tel modellerinden bazılarını sıralamak gerekirse de;

 • Düzlemsel jiletli tel modelleri
 • Düz hat jiletli tel modelleri
 • Helezonik jiletli telmodelleri
 • Puntalı jiletlitel modelleri

Tüm bu tel seçenekleri arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Bunun için önemli olan tek şey jiletli telin ne tür bir düzlem üzerine çekileceğidir. Bu konuda bilgiye ihtiyacınız olursa da direk Telfence ile irtibata geçerek fikir alabilirsiniz. Ürünleri dilerseniz Telfence online mağazasından da özellik, fiyat ve görsel açısından inceleyebilirsiniz.

Sorunsuz hizmetin en doğru ve güvenilir adreslerinden biri olduğuna emin olabilirsiniz. Telfence firması bu alanda uzman bir ekiple ve tam zamanlı hizmet sağlıyor. Tüm panel çit, jiletli tel seçenekleri ve daha fazlası hakkında detaylara hemen ayrıntılı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Jiletli Tel Özellikleri Nelerdir?

Jiletli tel çeşitleri kadar özellikleri de sıkça merak ediliyor. Pek çok kişi jiletli tellerin özellik açısından ne gibi fayda sağladığını merak ediyor. Bu noktada birden fazla özelliği ve faydası olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu özelliklerden bazılarını sıralamak gerekirse de;

 • Her türlü zemin için uygulama yapılabilir.
 • Oldukça caydırıcı özelliğe sahiptir.
 • Alanın güvenliğini büyük ölçüde sağlar.
 • Farklı model seçenekleri mevcuttur.
 • İstenen renkte üretilebilir. Çünkü fırın boyası ile boyanabilir.
 • Paslanmaz çelikten üretildiği için uzun ömürlü ve dayanıklı bir kullanım deneyimi sunar.
 • Diğer sistemlere oranla daha cazip fiyatlı ve dayanıklıdır.

Jiletli tel özellikleri bu şekildedir. Kullanım açısından büyük avantajlar sağladığının altını çizmek gerekiyor.  Eğer tüm bu özellikleri bir arada sunan jiletli tellere sahip olmayı istiyorsanız doğrudan jiletli tel imalatı yapan Telfence ile irtibata geçebilirsiniz. Ya da direk oturduğunuz yerden jiletli tel modellerini inceleyerek güvenle online alışveriş mağazasından satın alabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak Telfence montaj hizmeti de veriyor. Montaj için taleplerinizi iletmek ve bilgi almak üzere hızlıca irtibata geçebilirsiniz.

Jiletli Tel Kullanım Alanları Nelerdir?

Jiletli tel kullanım alanları da sıkça merak ediliyor. Her alanda kullanabilir miyim, yasak mı ve benzeri sorular kullanıcıların aklını sıkça karıştırıyor. Öncelikle yasal kapsamda ele alındığında herhangi bir yasağın söz konusu olmadığını ifade etmek mümkündür.

Yani dilediğiniz alanda alan sınırlarını belirlemek ve güvenliği sağlamak üzere jiletli telleri kullanabilirsiniz.  Jiletli teller aynı zamanda dikenli tel adıyla da sıkça anılıyor. Dikenli ya da jiletli tellerin en yaygın kullanım alanlarından bazılarını sıralamak gerekirse de;

 • Cezaevlerinin bahçelerinin çevrelenmesinde
 • Villa, site gibi yaşam alanlarının çevrelenmesinde
 • Askeri kurumların ve üstün güvenlik gerektiren benzeri alanların çevrelenmesinde
 • Havaalanlarının etrafında
 • Limanların etrafında
 • Endüstriyel alanların bahçelerinin çevrelenmesinde
 • Özel mülk bağ, bahçe ve benzeri alanların etrafında kullanılabilir.

Elbette ki kullanım alanları sadece bunlarla sınırlı değildir. İstediğiniz ve uygun olan her türlü alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Jiletli Tel Fiyatları

Jiletli tel hakkında sıkça merak edilen bir diğer soru ise fiyatlardır. Bu noktada genel geçer bir fiyat vermek mümkün değildir. Ancak jiletli tel metre fiyatları hakkında bilgi almak üzere Telfence ile irtibata geçebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here