Jiletli Tel

Açık alanlar her zaman için dışarıdan gelebilecek tehlikelere açıktır. Bundan dolayı bu gibi alanlarda çevreden gelebilecek tehlikelere karşı önlemlerin alınması, varsa mamül ve ürünlerin korunması ve dolayısıyla ilgili alanların sahiplerinin kendilerini daha iyi hissetmesi açısından çeşitli güvenlik önlemlerinin alınmasında gerek vardır.  Tel örgü sistemleri içerisinde yer alan ve çok fazla tercih edilen yapıların başında jiletli tel gelir. Jiletli tel sistemi ile birlikte ilgili yapıların çevresi tehlikelere karşı daha güvenli olup korunması da daha profesyonel şekilde gerçekleştirilir. Dikenli teller de çok tercih edilmektedir ancak bazı durumlarda dikenli teller yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda jiletli tel kullanımı daha yaygın olarak ele alınmaktadır.

Açık alanların içerisine girmeye çalışan insan veya hayvan gibi canlıların engellemesi, olası tehlikelerin minimum seviyelere indirgenmesi açısından jiletli tel kullanımının yaygınlaştırıldığı da bilinmektedir. Kişilerin istediği sonuçları veren ve güvenlik olarak da yüksek seviye sağlayan jiletli tel yapıları tehlike oluşturabilecek riskli alanlarda daha çok tercih edilmektedir. 

Jiletli Tel Sistemi Hangi Özelliklere Sahiptir

Tel örgü sistemleri içerisinde yer alan jiletli tel sistemleri düz hat olarak bilinen ve bu şekilde üretilen yapılardır. Yüksek güvenlik sağlaması sayesinde daha çok tercih edilen jiletli teller ince sıra şeklinde dizilmektedir. Çeşitli birçok telin birleşiminden meydana gelen jiletli tel yapıları bariyer görevine de sahiptir. Bundan dolayı da yine yüksek güvenlik için ideal yapılar olup çok farklı alanlarda tercih edilmektedir. Gri ve yeşil renklere sahip olan jiletli teller fiyat olarka da oldukça uygundur. Özel mülklerin etrafının çevrelenmesi, şekillendirilmesi ve olası tehlikelere karşı güvenliklerinin artırılması için jiletli tel kullanımı oldukça önemlidir. Çeşitli özellikleri de içerisinde barındıran jiletli tellerde şu özellikler ön plana çıkmaktadır:

  • Paslanmaz ve ince tellerden üretilmektedir
  • Tellerin üzerine jilet geçirilir ve düz hatlı bir yapıya sahiptir
  • Jiletlerin alt alanında yer alan demir sütunlar boşluklu yapıdadır,
  • Fırın boyası ile jiletli teller renklendirilir,
  • Jiletli tellerde solma durumu olmaz,
  • Aşınma durumu olmaz,
  • Örgü tel sistemine göre daha ekonomiktir

Kaliteli ürünlerden üretilen ve uzun ömürlü olarak kullanıma uygun olan jiletli teller oksitlenme özelliği de göstermez. Yüksek dayanımlı malzemelerden üretilen jiletli tellerin güvenliği en iyi derecede sağladığı da bilinmektedir.

Jiletli Tellerin Avantajları Nelerdir

Açık alanların çevresini güvenliği sağlamak için konumlandırılan jiletli teller tel örgü sistemleri içerisinde en dayanıklı, sağlam ve uzun ömürlü olarak kullanılabilecek önemli yapılardır. Büyük ve tehlikelere açık olan çevrelerde daha fazla tercih edilen jiletli tellerin avantajları da bir o kadar fazladır. En büyük avantajı dışarıdan içeriye girmeye çalışan kişi ya da hayvanların engellenerek içeride güvenliği üst düzeyde sağlamaktır.

Dekoratif anlamda da yine güzel görünümler sunan jiletli teller ilgili yapılara sahip olan kişilerin isteklerini de yerine getirecek kadar kullanışlıdır. Buna göre jiletli teller büyük yapılarda daha fazla koruma işlevini yerine getirmesi amacıyla tercih edilir.

Avantajları olarak ise yine özelliklerinden yola çıkarak uzun ömürlü olarak kullanılması, oksitlenme, paslanma ve aşınma gibi durumları göstermemesi, dayanıklı yapılara sahip olması gibi avantajlardan söz edilebilir. Bu tür avantajları sayesinde de yine çok fazla tercih edilen jiletli tel yapılarının kişiler tarafından çok tercih edildiği de bilinmektedir.

Jiletli Tel Sistemleri Nerelerde Kullanılır

Tel örgü sistemleri arasında yer alan ve çok yaygın olarak kullanılmakta olan jiletli tel yapıları daha çok bahçe, bağ, tarla, arazi, arsa gibi yapıların çevresinde güvenliği sağlamak için kullanılmaktadır. Bununla birlikte okul bahçesi, oyun parkları gibi yapılarda da çok fazla tercih edilen jiletli teller sayesinde güvenlik seviyeleri üst seviyelere çıkarılmaktadır.

Sizler de yine böylesine alanlara sahipseniz yapınızın güvenliğini jiletli teller sayesinde sağlayabilir ve kendinizi de güvende hissedebilirsiniz.

Jiletli Tel Sistemleri Fiyatları

Jiletli tel sistemlerinin fiyatları da yine en çok araştırılan konular arasındadır. Nitekim jiletli teller yapıldığı malzeme, kullanılacak boyut gibi kriterlerine göre farklı fiyatlara da sahiptir. Sizler de jiletli tellere sahip olmak ve üst seviyede güvenlik sağlamak için fiyat araştırması yapabilir, bütçenize en uygun biçimde jiletli tel tercihinde bulunabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here