ÇİT

Çit yaptırmak günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Hemen hemen her alanda kullanılabilmesi ve pek çok özelliği olması bu kadar rağbet görmesinin nedenidir.

Acaba şuraya tel yaptırsam nasıl olur ki dediğiniz her alana tel yaptırabileceğinizi söylemek isteriz. Temel olarak;

 • Bahçelerinizde,
 • Villalarınızda,
 • Sitelerinizde,
 • Tarlalarınızda,
 • Yolların kenarlarında,
 • Okullarda,
 • Parklarda,
 • Kreşlerde,
 • Havalimanlarında,
 • Otoparklarda,
 • Cezaevlerinde,
 • Spor sahalarında,
 • Çok amaçlı sahalarda

Ve daha pek çok yerde kullanılmaktadır. Kullanım alanlarının belirttiğimiz yerlerle sınırlı kalmadığını da söylemek isteriz.

Çitlerin Özellikleri Nelerdir?

Çit yaptırmaya karar verdiğiniz zaman pek çok özelliği olduğunu göreceksiniz. Öncelikle tel sistemlerinin hava koşularından etkilenmediğini söylemek isteriz. Dört mevsim boyunca yağmur çamur demeden telleri kullanabilirsiniz.

Tellerin yapısında UV koruması bulunmaktadır. Bu sebeple de güneşin zararlı ışınlarından etkilenmesi söz konusu olmamaktadır. Tel yaptırdıktan sonra kaç yıl geçerse geçsin tellerinizin renginde herhangi bir solma, renklerinin çıkması gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Aynı zamanda boyama aşamasında da sıcak daldırma yöntemi kullanıldığı için paslanma ve oksitlenme de olmaz. Sağlık açısından bu özellik çok önemlidir.

Telleri yaptırdıktan sonra sık sık bakım yaptırmanıza gerek yoktur. Bu özellik sebebiyle yaptırmak istemiyorsanız, bir an önce tel yaptırmak için harekete geçebilirsiniz. Tellerin pek çok modeli vardır. Dilerseniz daha sık aralıklı dilerseniz de geniş yapılı olan teller tercih edebilirsiniz.

Teller; plastik, demir, çelik malzeme gibi farklı malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Tel yaptıracağınız bölgeye hangi tür daha uygunsa onu seçebilirsiniz. Örneğin çok daha yüksek bir güvenlik sağlamak istiyorsanız çelik veya demir gibi daha sağlam yapılı olan telleri tercih etmelisiniz.

Telleri farklı amaçlarla kullanmanız mümkündür. Örneğin bahçenizin sınırlarını net bir şekilde belirlemek için kullanabileceğiniz gibi güvenlik sağlamak için de kullanabilirsiniz. Bahçenizde farklı türde meyve sebzeler ekmiş olabilirsiniz. Bu sebzelerin alanlarını birbirinden ayırmak için de telleri kullanabilirsiniz. Bir arazinize tel yaptırdığınız zaman, daha sonrasından yandaki araziyi de satın almış olabilirsiniz. Böylece yan araziye de ekleme yapabilirsiniz.

Çitlerin Kurulum Aşaması

Çit yaptırmaya karar verdiğinizde, en kolay aşamalardan biri kurulum aşamasıdır. Çitler çok kolay şekilde kurulur. Ancak bu kadar kolay kurulması sebebiyle çitleri kendiniz kurmamalısınız. Bu konuda uzman olan birinden yardım almanızı tavsiye ederiz.

Her an bu işle uğraşan uzman kişiler, kurulum kısmından çok daha iyi anlamaktadır. Örneğin zemininiz seçtiğiniz teli yaptırmanız için uygun olmayabilir. Böyle bir durumda siz bunu anlamayabilirsiniz ancak teknik bilgiye sahip olan ekip bunu anlayacaktır.

Diğer yandan tellerinizin kurulum aşamasında almanız gereken önlemler olabilir. Bunları da ekip daha iyi şekilde alacaktır. Ekibe her an güvenebilirsiniz. Kurulum aşamasında ekibin aldığı önlemler sayesinde sonradan herhangi bir sorun yaşamanız da mümkün olmayacaktır.

Çitlerin Modelleri Nelerdir?

Çit yaptırmak istiyorum acaba hangi modelleri yaptırabilirim diye düşündüğünüz zaman sizleri bekleyen pek çok model olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle yaptıracağınız modellerden biri kafes bahçe telleridir. Bu tel sistemleri kümes hayvanları olan, evcil hayvan bakan kişilerin oldukça sık tercih ettiği bir modeldir. Sağlam bir yapısı olması nedeniyle uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

PVC kaplı olan tel modelleri tercih edebileceğiniz bir diğer modeldir. Renklerine dilediğiniz gibi karar verebildiğiniz PVC kaplı olan teller, hava koşullarına ve ani gelişen sıcaklık değişimlerine karşı da çok dayanıklıdır. Evlerinizde, sitelerinizde, okullarda ve daha pek çok yerde kullanılmaktadır.

Tel modellerinden bahsetmişken galvanizli yapıda olan telleri es geçmemek gerekir diye düşünüyoruz. Oksitlenme gibi paslanma gibi bir durumla karşılaşmamak isterseniz, en güvenebileceğiniz tel modellerinden biridir. Sıcak daldırma yöntemiyle yapısı çok daha sağlam bir hale getirilmektedir.

Estetik bir görüntü istiyorum. Bahçemde mahremiyet sağlamak, mahremiyet sağlarken de bahçemin güzel görünmesini istiyorum diyenler için çim çitleri kesinlikle tavsiye edebiliriz. Çim çitler sizlere oldukça güzel bir görüntü sunmanın yanında pek çok avantaj da sağlamaktadır. Kolay temizlenebilen, toz tutmayan, her an yeşil kalabilen, renklerinde solma olmayan güzel bir yapıya sahiptir. Mutlaka tercih etmelisiniz. Asla pişman kalmayacaksınız.

Tel modelleri tabi ki bunlarla sınırlı kalmamaktadır. Aklınıza gelebilecek ve daha önce hiç duymadığınız pek çok tel modeli vardır. Bunlar hakkında da daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

çit-ankara çit-çit fiyatları-çit firmaları-ankara çit fiyatları-ankara çit üreticileri

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here